Multimedia - Technologie

Transmitery Kensington do iPodów i MP3

2007-05-26 16:58:12
 Kensington, producent markowych akcesoriów do notebooków i komputerów stacjonarnych, poszerzył swoją ofertę o bezprzewodowe transmitery radiowe. Dzięki nowym urządzeniom, użytkownicy iPodów i MP3 mogą odtwarzać swoje pliki przez radio samochodowe. Rozwiązanie idealnie sprawdzi się w podróży, gdy kierowca chce posłuchać ulubionej muzyki wraz z pasażerami.

Bezprzewodowe transmitery Kensington posiadają funkcję, która pozwala ładować baterię iPoda, w trakcie odtwarzania muzyki. Nazwa wykonawcy słuchanego utworu może być prezentowana na wyświetlaczu radioodbiornika samochodowego, natomiast informacje o odbieranej stacji radiowej mogą być pokazywane na ekranie iPoda. Transmitery zapamiętują nazwy trzech stacji radiowych FM, umożliwiając ich przypisanie do 3 łatwo konfigurowanych przycisków programowalnych. Wbudowany w urządzeniach włącznik/wyłącznik zapobiega rozładowaniu akumulatora samochodowego. Specjalna konstrukcja pozwala podłączyć transmitery do większości trudnodostępnych gniazd zasilania w samochodzie. Czarna obudowa i elementy wykonane z nierdzewnej stali elegancko wkomponowują się w wygląd wnętrza auta.

W nowych transmiterach Kensington zastosowano technologię ClearFM, która zmniejsza szum i poprawia separację kanałów stereo, dając świetną jakość bezprzewodowo przesyłanego dźwięku i odbiór fal o modulowanej częstotliwości (FM). Technologia jest licencjonowana przez Aerielle, Inc., zastrzeżona patentem 6,671,494 i innymi patentami w USA i innych krajach, będącymi w trakcie rejestracji.


Wśród modeli transmiterów oferowanych obecnie przez Kensington znajdują się:


Digital FM Transmitter, czyli bezprzewodowy transmiter FM i ładowarka do iPod w jednym. Urządzenie pozwala na ustawienie i regulację dowolnej częstotliwości, co umożliwia znalezienie najsilniejszego sygnału. Sugerowana cena detaliczna netto produktu wynosi 265,00 zł.
Duo FM Transmitter, który jest bezprzewodowym transmiter FM z wbudowanym radiem. Produkt lekki i przenośny, umożliwiający odtwarzanie sygnału radiowego na iPod. Sugerowana cena detaliczna netto urządzenia wynosi 279,00 zł.

RDS FM Transmitter to bezprzewodowy transmiter radiowy z RDS, który wyróżnia funkcja pokazywania nazwy utworu i wykonawcy na wyświetlaczu radia samochodowego przy użyciu RDS. Ponadto urządzenie posiada funkcje prostego i łatwego wybierania oraz ustawiania dowolnego zakresu częstotliwości. Sugerowana cena detaliczna netto produktu wynosi 309,00 zł.
Universal FM Transmitter, czyli uniwersalny transmiter FM który umożliwia odsłuchanie plików muzycznych zarówno z iPod, jak i nagranych na MP3 przez radio w samochodzie. Urządzenie przenosi bezprzewodowo dźwięk z każdego odtwarzacza MP3 i odtwarza na samochodowym sprzęcie radiowym, poprzez dowolną dostępną radiową częstotliwość FM. W transmiter wbudowano trzy programowane przyciski pozwalają zapisać ulubione stacje radiowe. Zasilany z samochodowego gniazda zapalniczki nie potrzebuje baterii. Sugerowana cena detaliczna netto produktu wynosi 175,00 zł.
Bezprzewodowe transmitery Kensington zostały objęte 2-letnim okresem gwarancji z wyjątkiem RDS FM Transmitter, który ma gwarancję na rok.


Źródło: ACCO Polska

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
God of War Artur Dziurman dubbing
God of War - polski dubbing już znany. Artur Dziurman gra Kratosa [WIDEO]

Aktor posiada charakterystyczny, głęboki głos, który świetnie pasuje do nowego wizerunku Kratosa.

Produkcje na 2 graczy, w ktÃłre moÅźna zagrać na jednym komputerze.
Najlepsze gry na dwóch graczy na PC

Gry dla dwóch osób, w które można zagrać na jednym komputerze.

Polecamy
Nowe PowerShoty z serii A
Nowe PowerShoty z serii A

Canon wprowadza na rynek dwa nowe modele PowerShot z serii A, które dysponują matrycami o największej rozdzielczości w tej serii aparatów...

10 najpopularniejszych smartfonów w Polsce
10 najpopularniejszych smartfonów w Polsce

W rankingu najpopularniejszych komórek w lutym 2012 roku znalazły się tylko dwa tradycyjne telefony. Reszta to smartfony

Ostatnio dodane
God of War Artur Dziurman dubbing
God of War - polski dubbing już znany. Artur Dziurman gra Kratosa [WIDEO]

Aktor posiada charakterystyczny, głęboki głos, który świetnie pasuje do nowego wizerunku Kratosa.

Produkcje na 2 graczy, w ktÃłre moÅźna zagrać na jednym komputerze.
Najlepsze gry na dwóch graczy na PC

Gry dla dwóch osób, w które można zagrać na jednym komputerze.

Kupony i kody rabatowe
Firebit.pl