Multimedia - Technologie

Gran Turismo Sport - recenzja

2017-11-07 10:49:37

Gran Turismo Sport to najnowsza odsłona bardzo popularnej serii gier wideo. Tytuł ten przeznaczono jedynie na konsole PlayStation 4. Czy ekskluzywny symulator spełnia oczekiwania? Przeczytaj recenzję!

Zobacz naszą galerię screenów z gry>>

Gran Turismo SportOd pierwszych chwil obcowania z Gran Turismo Sport, odnosimy wrażenie, że jest to produkt wyjątkowo stylowy. Co ciekawe, po wszelkich menu nawigujemy strzałką, a nie tak modnymi teraz kafelkami. Uwagę zwraca także muzyka – klasyczna i retro na ekranie głównym, a dynamiczna, współczesna w trakcie samych wyścigów.   

A jeśli już o wyścigach mowa, to gra jest typowym symulatorem, który jednak skonstruowano dość przystępnie, jeśli chodzi o niedoświadczonych graczy. W ustawieniach można dopasować pod siebie dosłownie wszystko, zarówno jeśli chodzi o ustawienia samochodów, jak i wszelakich wspomagaczy rozgrywki (rodzaj opon, zawieszenie, zmiana biegów, asysta hamowania, optymalna linia toru itd.).

Jeśli wyłączymy wszystko, będziemy grać w symulator totalny. Jeśli zostawimy „umilacze”, gra stanie się bardzo przystępna, nawet dla graczy, stawiających wcześniej na tytuły bardziej zręcznościowe. Oczywiście wpływ na nasze wyniki i miejsce na podium ma też wybrany poziom trudności, w trybie gry dla jednego gracza. Ten najlepiej zacząć od bardzo rozwiniętego trybu nauki jazdy. Po jego zakończeniu poznamy wszelkie techniki pomocne przy pokonywaniu okrążeni w najlepszym czasie, choć nawet doświadczeniu gracze będą musieli wielokrotnie podchodzić do niektórych wyzwań, bo osiągnąć złoto.

Trybów gry jest kilka – klasyczny wyścig ze sztuczną inteligencją, jazda samotna na czas czy drift. W grze zaimplementowano nawet opcję jazdy w VR i, co bardzo cieszy, grę z inną osobą przy jednej konsoli z podzielonym ekranem. Mamy też oczywiście tryb multiplayer, który dla wielu będzie tym najciekawszym. Tam czekają na nas wyścigi z innymi zawodnikami, wyzwania dzienne i ciekawe nagrody. Wszystko poprzedzone jest jednak filmikami, nawołującymi do gry fair play.

Graficznie tytuł ten prezentuje się bardzo dobrze i działa płynnie (testowaliśmy na PlayStation 4 Slim). Świetnie zrealizowano powtórki wideo, które można sobie odpalić po zakończeniu każdego wyścigu. Jednak to, co robi największe wrażenie w trakcie gry, to dźwięk. W grze umieszczono ponad 160 aut i każde brzmi niesamowicie, a ryk silnika wybranego pojazdu usłyszymy już na ekranie ładowania przed wyścigiem. Dobrze oddano także poczucie ciężaru i prowadzenia każdego z samochodów. To fakt, że jest ich mało, ale za to wszystkie dopracowano z wyjątkową pieczołowitością. W grze znajdziemy też imponującą encyklopedię wiedzy o każdej z marek i nie tylko. Fani fotografii odnajdą się zapewne w ciekawym i bardzo rozbudowanym trybie foto.

Gran Turismo Sport to gra dla fanów samochodowych symulacji, którym większą frajdę sprawia śrubowanie najlepszych czasów okrążenia, niż ucieczka przed policją czy nocne, nielegalne zawody. Gra jest wymagająca, ale po żmudnych treningach, zwycięstwo z innymi graczami w wyścigu online sprawia wielką frajdę. GT Sport nie jest możne absolutnym liderem, najlepszą grą wyścigową na rynku, jednak dla konkretnego grona odbiorców to pozycja obowiązkowa.

Michał Derkacz          

Słowa kluczowe: ocena, wrażenia, opinia, gra, PlayStation 4

Gran Turismo Sport (8)

Gran Turismo Sport  - Zdjęcie nr 1
Gran Turismo Sport  - Zdjęcie nr 2
Gran Turismo Sport  - Zdjęcie nr 3
Gran Turismo Sport  - Zdjęcie nr 4
Gran Turismo Sport  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
God of War Artur Dziurman dubbing
God of War - polski dubbing już znany. Artur Dziurman gra Kratosa [WIDEO]

Aktor posiada charakterystyczny, głęboki głos, który świetnie pasuje do nowego wizerunku Kratosa.

Produkcje na 2 graczy, w ktÃłre moÅźna zagrać na jednym komputerze.
Najlepsze gry na dwóch graczy na PC

Gry dla dwóch osób, w które można zagrać na jednym komputerze.

Polecamy
reklama Studencki warsztat pracy: notatki, laptop... projektor!
Studencki warsztat pracy: notatki, laptop... projektor!

Telewizory już jakiś czas temu zaczęły wychodzić z mody, a przez to z naszych salonów. Teraz projektory zajmą ich miejsce!

Telewizyjny niezbędnik kibica, czyli o czym nie można zapomnieć przed transmisją
Telewizyjny niezbędnik kibica, czyli o czym nie można zapomnieć przed transmisją

Zdecydowana większość z nas śledzi mecze przed ekranem telewizora. Transmisja sportowa ma jednak swoje prawa, tu nie ma miejsca na półśrodki.

Ostatnio dodane
God of War Artur Dziurman dubbing
God of War - polski dubbing już znany. Artur Dziurman gra Kratosa [WIDEO]

Aktor posiada charakterystyczny, głęboki głos, który świetnie pasuje do nowego wizerunku Kratosa.

Produkcje na 2 graczy, w ktÃłre moÅźna zagrać na jednym komputerze.
Najlepsze gry na dwóch graczy na PC

Gry dla dwóch osób, w które można zagrać na jednym komputerze.

Kupony i kody rabatowe
Firebit.pl